Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

E 50

Vážení spoluobčania,

aby sme predišli zbytočným dohadom o probléme E50, máte možnosť prečítať si ako sa táto otázka vyvíjala a stále rieši na úrovni orgánov OcÚ Svinná a SSC.

Za starostovania pána Ing. Mokráňa Ivana bolo zvolané konanie na prehodnotenie rýchlosti na komunikácií E50, „hlavná cesta“. Bol prítomný pán Kollárik za políciu, Ing. Kozlík ako projektant ciest a zástupcovia obce. Nakoľko sa policajt, pán Kollárik prechádzal v uniforme po ceste, všetky auta išli pomaly. Vtedy konštatoval, že zníženie rýchlosti je zbytočné. Aj napriek tomu dala obec spracovať projekt na úpravu spomínanej cesty. Obsahoval chodník od rodinného domu Hudecov až po bývalú benzínovú pumpu.
Takto spracovaný projekt bol doručený zodpovednej osobe v Trenčíne, pani Husákovej. No nepochodili sme.
V roku 2005 som napísal, po dohode s pani starostkou, list na Slovenskú právu ciest. Na základe mojej sťažnosti sa ľady trochu pohli. Ale iba trochu. Dozvedeli sme sa, že s cestou a jej súčasťami môže disponovať iba správca komunikácie. Prizvaná zástupkyňa nám však dala najavo veľký nezáujem o náš problém. Nebola ochotná sa ini pozrieť na inkriminované miesto. Stačilo, podľa jej slov, pohľad z okna auta.
Čo sa dialo na stretnutí Vám dokladám priloženými listami na stiahnutie.
V súčasnosti máme spracovaný nový projekt na úpravu cesty. Podrobne sa s nim môžete oboznámiť na obecnom úrade. Taktiež je tam aj Náš pôvodný návrh úpravy.
Ak by niekto chcel podrobnejšie informácie, rád ich poskytnem.

                                                                                                                                        ILLA Jozef 
                                                                                                                                  illaj@centrum.sk


 

dnes je: 24.9.2019

meniny má: Ľuboš, Ľubor

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka