Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Krížovkárske turnaje

IV. EUROVÝ TURNAJ – SVINNÁ 16. 5. 2009

Turnaja sa zúčastnilo 35 riešiteľov z 12. hádnakársko-krížovkárskych krúžkov, ktorí riešili rozbehovačku (v 1 kategórii), po 2 krížovky v dvoch kategóriách, 24 hádaniek z listu v dvoch kategóriách a kolekciu desiatich monotematických hádaniek (stromy) jednotlivo na troch riešiteľov, ktorí boli odmeňovaní jednoeurovými mincami (3 – 2 – 1).
Autorom krížovkárskych riešiteľských materiálov bol Ing. Jozef Páleník, autorom všetkých hádaniek bol Ing. Rudolf Moško z Trenčína

Sponzori:
Obecný úrad Svinná – hlavný sponzor

Slovenský zväz hádankárov a krížovkárov – príspevok z 2 % z dane

Feroplech Letko Svinná – Marianna Letková,
REAL BAU, spol. s r. o. – Ing. Ľubomír Kopecký
RAL group, spol. s r. o. – Tomáš Soóky
MODESTA DELTA – Ing. Milan Belej, Svinná
Gemex Trade – Štefan Guňovský
Pekáreň Inovec - Marcela Kopecká
Zmrzlina – Miroslav Koršo, Svinná
Potraviny Konzum – Augustína Murínová, Svinná
Pohostinstvo „U vodníka“ – Július Gajdoš
Jozef Hikel, Svinná
Dobrovoľný hasičský zbor Svinná
Miestna organizácia Jednoty dôchodcov Svinná

 

VÝSLEDKY:


Rozbehovačka:

1. L. Gonda – Chmiňany (0 chýb),
2. E. Rigdová – Poprad (0),
3. J. Jablonský – Kysucké Nové Mesto (0),
4. M. Šuňavec – Liptovský Hrádok (0),
5. I. Platzner – Žilina (0),
6. P. Paďour – Žilina (0),
7. E. Škulová - Zlaté Moravce( 0).

 

Krížovky – kategória A:
1. Jaroslav Jablonský - Kysucké Nové Mesto (0 chýb),
2. Milan Chudý – Prievidza (0),
3. Emília Rigdová – Poprad (0),
4. Lucián Gonda – Chmiňany (2),
5. Ján Turek – Poprad (2),
6. Ivan Šuňavec - Ružomberok (12),
7. Štefan Tatarko – Poprad (18),
8. Peter Paďour – Žilina (18),
9. Miroslav Šuňavec – Liptovský Hrádok (18),
10. Jozef Kontuľ – Bratislava (20),
11. Dušan Vojník – Prešov (28),
12. Igor Platzner – Žilina (29),
13. Pavol Husár – Prešov (30),
14. Ladislav Žitňák – Šaľa (34),
15. Jozef Vaško – Nové Mesto nad Váhom (75),
16. Ján Psotný – Nové Mesto nad Váhom (134),
17. – 18. Stanislav Strmeň – Bratislava a 
František Genšorík - Martin (nehodnotení – neodovzdali).

Hádanky z listu – kategória A:
1. Jaroslav Jablonský –Kysucké Nové Mesto (21 riešených hádaniek),
2. Milan Chudý - Prievidza (19),
3. Ladislav Žitňák – Šaľa (18),
4. Jozef Vaško – Nové Mesto nad Váhom (17),
5. Štefan Tatarko - Poprad (17),
6. Lucián Gonda – Chmiňany (17),
7. Ján Turek - Poprad (15),
8. Emília Rigdová – Poprad (15),
9. Stanislav Strmeň – Bratislava (14),
10. Dušan Vojník – Prešov (13),
11. Ján Psotný – Nové Mesto nad Váhom (13),
12. I.gor Platzner – Žilina (12),
13. Peter Paďour – Žilina (11),
14. – 15. Ivan Šuňavec - Ružomberok a Pavol Husár – Prešov (po 7),
16. Jozef Kontuľ – Bratislava (5),
17. Miroslav Šuňavec – Liptovský Hrádok (4),
18. František Genšorík – Martin (neodovzdal).

 


Krížovky - kategória B:
1. Dušan Škrovina – Martin (0 chýb),
2. Juraj Struňák – Michalovce (1),
3. Matúš Demiger – Zlaté Moravce (1),
4. Elena Škulová – Zlaté Moravce (2),
5. Ľuboslava Koštialová – Nové Mesto nad Váhom (2),
6. Milan Kandrik – Tatranská Lomnica (2),
7. Marián Ďurech – Martin (8),
8. Jozef Bruško – Trenčín (bez krúžkovej príslušnosti) (11),
9. Jaromír Slíž - Beladice (15),
10. Stanislav Plachý – Zemianske Kostoľany (15),
11. Peter Gašpar – Púchov (20),
2. Ján Farkaš – Martin (22),
13. Jozef Kubove – Košice (30),
14. Anton Hájovský – Svit (33),
15. Ján Semaník – Zemianske Kostoľany (34),
16. Ján Rybnikář – Lubina (40),
17. Jana Kopecká – Svinná (188).


Hádanky z listu - kategória B:
1. Juraj Struňák - Michalovce (17),
2. Peter Gašpar - Púchov (13),
3. Elena Škulová – Zlaté Moravce (13),
4. Milan Kandrik – Tatranská Lomnica (11),
5. Ľuboslava Koštialová – Nové Mesto nad Váhom (11),
6. Jozef Bruško – Trenčín (9),
7. Ján Semaník – Zemianske Kostoľany (9),
8. Ján Rybnikář – Lubina (9),
9. Dušan Škrovina – Martin (8),
10. Matúš Demiger – Zlaté Moravce (7),
11. Anton Hájovský – Svit (6),
12. – 13. J. Slíž – Beladice a Jana Kopecká – Svinná (po 4),
14. – 17. J. Farkaš, J. Kubove, S. Plachý a M. Ďurech (nehodnotení – neodovzdali).

Hádanky jednotlivo:
1. L. Gonda (10 b = 10 eur),
2. – 3. J. Jablonský a L. Žitňák (po 8 b = 8 eur),
4. M. Chudý (7 b = 7 eur),
5. S. Strmeň (6 b. = 6 eur),
6. – 8. M. Rigdová, I. Platzner a J. Kontuľ (po 4),
9. – 10. Š. Tatarko a P. Paďour (po 3),
11. M. Kandrik (2).

 

     

Riešitelia                                                                               Absolútni víťazi - Jaroslav Jablonský a Juraj Struňák

 

Ing. Jozef Páleník


 

Tradične - netradičný turnaj

V piatok 22.mája 2009 sa pod záštitou Obecného úradu Svinná konal v našej obci už 7. ročník Krížovkársko-hádankárskeho turnaja všeličoho pre žiakov druhého stupňa základných škôl. Autor myšlienky turnaja ako aj všetkých súťažných úloh Ing. Jozef Páleník pripravil pre súťažiacich tradične po dve krížovky, osemsmerovku a blok hlavolamov. V dvoch kategóriach starší (8.a 9. ročník) a mladší (6.a 7.ročník) žiaci lúštili už tradične zástupcovia zo ZŠ Svinná, ZŠ Trenčianske Jastarbie, ZŠ Motešice, ZŠ Kubranská Trenčín, ZŠ Nemšová, ale aj ZŠ Duklianska Bánovce nad Bebravou. Riešitelia boli natoľko šikovní, že ich ani tradične dobrá kvalita súťažných úloh nezaskočila. Každoročné tradičné derby o prvé priečky medzi žiakmi zo Svinnej a z Trenčianskeho Jastrabia sa tentokrát nekonalo a tak z turnaja vzišli netradiční noví víťazi, ktorí boli odmenení tradične - vecnými cenami. Blahoželáme!

Kategória A – starší žiaci - Krížovky
1.Milan Strempek – ZŠ Motešice
2.Jakub Rea – ZŠ Nemšová
3.Tomáš Sokolík – ZŠ Motešice


Kategória B – mladší žiaci – Krížovky
1.Iveta Bečková – ZŠ Kubranská TN
2.Denisa Schvandtnerová – ZŠ Nemšová
3.Imrich Nagy – ZŠ Svinná

 

Kategória A – starší žiaci – Osemsmerovka + hlavolamy
1.Martina Jasnická – ZŠ Trenčianske Jastrabie
2.Jakub Rea – ZŠ Nemšová
3.Tomáš Sokolík – ZŠ Motešice

 

Kategória B – mladší žiaci – Osemsmerovka + hlavolamy
1.Alexandra Zubáková – ZŠ Kubranská TN
2. Denisa Schvandtnerová – ZŠ Nemšová
3.Zuzana Chabadová – ZŠ Nemšová
 

 

       

 

Ing. Zuzana Murínová


 

dnes je: 23.7.2019

meniny má: Oľga

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka