Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Krížovkárske turnaje

Turnaj všeličoho Svinná

Krížovkárske trojdnie začali 5.5.2011 o 8.15 hod žiaci ZŠ s MŠ Svinná. Rozdelení do dvoch kategórií podľa stupňa obtiažnosti riešili najskôr švédsku krížovku a písmenovú doplňovačku a po prestávke hľadali výrazy ôsmimi smermi – v osemsmerovke a pouvažovali nad blokom hlavolamov a hádaniek. Vítazi boli odmenení aj vecnými cenami a najlepší postúpili do druhého dňa do oblastného kola.
Vyhodnotenie:
Mladší žiaci:

Krížovky:                                                                                Osemsmerovka+Hlavolamy           

 1. Petra Ševčíková
 2. Klaudia Laššová
 3. Alexandra Faturová
 4. Michal Zelenák
 5. Veronika Kováčiková
 1. Samuel Saloň
 2. Michal Zelenák
 3. Michaela Salvová
 4. Patrik Krajčík
 5. Rudolf Čačko

  

Starší žiaci:

Krížovky:                                                                             Osemsmerovka+Hlavolamy

 1. Pavlína Lobotková
 2. Miroslava Detková
 3. Eva Šišková
 4. Katarína Kopecká
 5. Imrich Nagy
 1. Imrich Nagy
 2. Miroslava Detková
 3. Andrej Salaba
 4. Katarína Kopecká
 5. Iveta Kojdová


 

V piatok 6.5.2011 sa v oblastnom krížovkársko-hádankárskom turnaji "pobili" žiaci piatich základných škôl. Rovnako boli rozdelení do kategórie mladších (6.-7. roč.) a starších (8.-9. roč.) a riešili dve krížovky, osemsmerovku a blok hlavolamov. Najlepších sedem bolo odmenených vecnými cenami.

 

 Odmenení

Môžete si pozrieť tabuľku s celkovým umiestnením všetkých súťažiacich.

 


 

VI. Eurový turnaj

Krížovkárska špička Slovenska sa stretla vo Svinnej v sobotu 7.5.2011 na VI. Eurovom turnaji v riešení krížoviek a hádaniek. Lúštitelia sa popasovali s rozbehovačkou, dvoma krížovkami a hádankami. Vyvrcholením turnaja boli opäť hádanky z listu, ktoré sú podľa mena turnaja, ohodnotené eurami v hotovosti. Najlepší riešitelia boli odmenení vecnými cenami. Najlepšími univerzálmi - absolútnymi víťazmi sa stali - Milan Chudý, v kategórii A, ktorý si za tento tiumf odniesol Primalex s kompletnou sadou na maľovanie. V kategórii B nechal všetkých súperov za sebou Jiří Sýkora, ktorého určite potešila cena - 20l pohonných hmôt podľa vlastného výberu.

Autorom všetkých žiackych súťažných materiálov, rozbehovačky a krížoviek pre dospelých bol Jozef Páleník. Autorom hádaniek bol Rudolf Moško.

Riešitelia

Zuzana Murínová

(foto: Zuzana Murínová)

Celkové vyhodnotenie turnaja


 

dnes je: 24.9.2019

meniny má: Ľuboš, Ľubor

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka