Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Krížovkárske turnaje

Turnaj všeličoho a XI. Eurový turnaj

Obec  Svinná v spolupráci so Slovenským zväzom hádankárov a krížovkárov usporiadala dňa 4. mája 2016 o 9.00 hod. v spoločenskej sále  kultúrneho domu vo Svinnej

14. ročník krížovkársko – hádankárskeho „Turnaja všeličoho“ pre žiakov miestnej základnej školy.

Zúčastilo sa ho približne  50 vybraných žiakov 6. – 9. ročníka, ktorí sú rozdelení do dvoch kategórií – ročníky  6. – 7.  a  ročníky 8. - 9. Obe kategórie riešili v prvej časti po dve krížovky, v druhej časti jednu  osemsmerovku a blok hlavolamov. Najlepší jednotlivci v oboch kategóriách boli odmenení vecnými cenami.

Výsledky 14. ročníka krížovkársko-hádankárskeho „Turnaja všeličoho“  Svinná

Umiestnenie na ocenených miestach – ročník 8. – 9.

KRÍŽOVKY

1. miesto -  Simona Varhaníková                                       4. miesto – Patrícia Gregorová 

2. miesto -  Annamária Laššová                                          5. miesto – Tomáš Igaz

3. miesto -  Karolína Kováčová                                            6. miesto – Dominika Síkorová

 

OSEMSMEROVKY + HÁDANKY

1. miesto -  Annamária Laššová                                          4. miesto – Karolína Kováčová  

2. miesto -  Simona Varhaníková                                        5. miesto – Dominika Síkorová  

3. miesto – Mária Rychtárechová                                       6. miesto -  Natália Novosadová

 

Umiestnenie na ocenených miestach – ročník 6. – 7.

KRÍŽOVKY

1. miesto -  Sabína Rychtárechová                                     4. miesto – Soňa Niková 

2. miesto -  Dominika Jánošíková                                       5. miesto – Matúš Struhár

3. miesto -  Mária Bočáková                                                6. miesto – Alex Zicho

 

OSEMSMEROVKY + HÁDANKY

1. miesto -  Justín Kojda                                                       4. miesto – Mária Bočáková  

2. miesto -  Sabína Rychtárechová                                    5. miesto – Domin. Jánošíková 

3. miesto – Soňa Niková                                                       6. miesto -  Martin Tíleš

 

 

Obec  Svinná v spolupráci so Slovenským zväzom hádankárov a krížovkárov usporiadal dňa 7. mája 2016 o 13.30  hod. v spoločenskej sále kultúrneho domu vo Svinnej 

XI.  EUROVÝ  TURNAJ

 čo je celoslovenská súťaž v riešení krížoviek a hádaniek za účasti popredných riešiteľov z celého Slovenska (aj priateľov lúštiteľov z Moravy). Toto podujatie je ojedinelou slovenskou raritou a to priamymi finančnými odmenami za špeciálne hádanky. Rieši sa v dvoch kategóriách – pokročilí a menej pokročilí. Na programe bola úvodná spoločná rozbehovačka, ďalej po dve krížovky v dvoch kategóriách, hádanky jednotlivo o euromince  a hádanky z listu v dvoch kategóriách. Pre najlepších riešiteľov v každej kategórii a v každej riešiteľskej oblasti boli pripravené vecné ceny.

 

SPONZORI: Generálny sponzor – OBEC SVINNÁ

Ostatní sponzori: 

Slovenský zväz hádankárov a krížovkárov

REAL–BAU, s.r.o.  - Ing. Ľubomír Kopecký

p. Marcela Kopecká - Pekáreň „INOVEC“

„KONZUM“ - p. Gabika Judinyová

„Zmrzlina Svinná“  –  p. Miroslav Koršo

Piváreň  „ŠTÁTNA“

GGG, s. r. o. - p. Štefan Guňovský

„AUTO MIXSERVIS“ –  p. Ján Čižmarovič

„PROFIL“ - p. Ľubomír Guňovský

„RAL group“ spol. s r.o. -  p. Tomáš Soóky

p. Jozef Hikel,

Ing.  Jozef Páleník

Pestovateľská pálenica Svinná – Ing. Rešetka

„K & F“, s.r.o. Svinná, 

Mäsiarstvo  Svinná – p. Roman Borik

MVL – AGRO s.r.o. – Ing. Štefan Petrík

Kaderníctvo Renáta

VK Kováč Transport Slovakia - Bánovce nad Bebravou

 + nemenovaní  sponzori

 

XI. EUROVÝ TURNAJ – SVINNÁ 7. 5. 2016 – VÝSLEDKY

ROZBEHOVAČKA:

1. Milan Chudý

2. Pavol Tibenský

3. Ivan Rias

 

KATEGÓRIA A – KRÍŽOVKY

1. Štefan Tatarko – Poprad (Tatranec) – 1 chyba

2. Ladislav Žitňák – Šaľa (Dunajci) – 1

3. Milan Chudý – Prievidza (Bôbari) – 2

4. Pavol Tibenský – Brezová pod Bradlom (Chrobáci) – 2

5. Jozef Manca – Trnava (Dunajci) – 2

6. Ján Turek – Poprad (Tatranec) – 4

7. Jozef Kontuľ – Bratislava (Dunajci) – 4

8. Miroslav Šuňavec – Liptovský Hrádok (Ruža) – 5

9. Ľuboš Oravec – Bratislava (Dunajci) – 5

10. Ivan Rias – Košice (Maratónci ) – 5

11. Dušan Vojník – Prešov (Torysek) – 6

12. Ivan Šuňavec – Ružomberok (Ruža) – 8

13. František Cvengroš – Spišská Nová Ves (Tatranec) – 28

14. Igor Platzner – Žilina (Žilinci) – 57

15. Milan Kandrik – Tatranská Lomnica (Tatranec) – 84

16. Ján Psotný – Nové Mesto nad Váhom (Podjavorinci) – 95

17. Stanislav Strmeň – Bratislava (Dunajci)  – neodovzdal

 

KATEGÓRIA B – KRÍŽOVKY

1. Jozef Kumičík – Trenčín (Leukaristos) – 0

2. Jiří Sýkora – Vsetín (Valaši) – 0

3. Ivan Šarkan – Martin (Turiec) – 0

4. Dušan Škrovina – Martin (Turiec) – 1

5. Peter Samec – Žilina (Žilinci) – 2

6. Jozef Pavlík – Podhrabina (Torysek) – 2

7. Juraj Struňák – Michalovce (Šíravan) – 2

8. Ján Rybnikář – Lubina (Gumkáči) – 2

9. Anton Hnáth – Moravany (Šíravan) – 3

10. Anton Hajovský – Svit (Tatranec) – 5

11. Juraj Bódi – Detva – 6

12. Ľubomír Bajcar – Brezová pod Bradlom (Chrobáci) – 53

13. Vladimír Kmeť – Prievidza – 78

14. Stanislav Plachý – Zemianske Kostoľany (Energetik) – 97

15. Jaromír Slíž – Beladice (K 12) – 120

16. Miroslav Lisál – Bohdanovce nad Trnavou (Chrobáci) – 164

17. Peter Bohuš – Košice (Maratónci) – neodovzdal

 

HÁDANKY – KATEGÓRIA A

1. Ján Turek – Poprad (Tatranec) – 23

2. Ladislav Žitňák – Šaľa (Dunajci) – 19

3. Ivan Rias – Košice (Maratónci ) – 17

4. Milan Chudý – Prievidza (Bôbari) – 16

5. Pavol Tibenský – Brezová pod Bradlom (Chrobáci) – 16

6. Ján Psotný – Nové Mesto nad Váhom (Podjavorinci) – 15

7. Igor Platzner – Žilina (Žilinci) – 14

8. Štefan Tatarko – Poprad (Tatranec) – 13

9. Ivan Šuňavec – Ružomberok (Ruža) – 13

10. Ľuboš Oravec – Bratislava (Dunajci) – 13

11. Milan Kandrik – Tatranská Lomnica (Tatranec) – 13

12. Stanislav Strmeň – Bratislava (Dunajci) – 13

13. Jozef Kontuľ – Bratislava (Dunajci) – 11

14. Dušan Vojník – Prešov (Torysek) – 10

      Miroslav Šuňavec – Liptovský Hrádok (Ruža) – 10

16. Jozef Manca – Trnava (Dunajci) – 7

 

HÁDANKY – KATEGÓRIA B

1. Anton Hnáth – Moravany (Šíravan) – 21

2. Jozef Kumičík – Trenčín (Leukaristos) – 21

3. Jiří Sýkora – Vsetín (Valaši) – 20

4. Jozef Pavlík – Podhrabina (Torysek) – 20

5. Peter Samec – Žilina (Žilinci) – 19

6. Peter Bohuš – Košice (Maratónci) – 19

7. Anton Hajovský – Svit (Tatranec) – 19

8. František Cvengroš – Spišská Nová Ves (Tatranec) – 17

9. Juraj Struňák – Michalovce (Šíravan) – 16

10. Juraj Bódi – Detva – 15

11. Stanislav Plachý – Zemianske Kostoľany (Energetik) – 14

12. Dušan Škrovina – Martin (Turiec) – 13

13. Ján Rybnikář – Lubina (Gumkáči) – 11

14. Vladimír Kmeť – Prievidza – 9

15. Jaromír Slíž – Beladice (K 12) – 8

      Ľubomír Bajcar – Brezová pod Bradlom (Chrobáci) – 8

17. Ivan Šarkan – Martin (Turiec) – 5

      Miroslav Lisál – Bohdanovce nad Trnavou (Chrobáci) – 5

 

HÁDANKY riešené preborovým spôsobom (o eurá)

1. Ján Turek – 14 eur

2. Ivan Rias – 9

3. Ladislav Žitňák – 8

4. Ján Psotný – 6

5. Milan Chudý – 5

6. Igor Platzner  – 5

7. – 9.  Pavol Tibenský, Ivan Šuňavec, Stanislav Plachý – 2

10. – 14. Peter Samec, Štefan Tatarko, František Cvengroš, Jiří Sýkora – 1


 

Krížovkárske turnaje 2016

Krížovkársky turnaj všeličoho

Krížovky - žiaci
Autor: Agnesa Kováčová

Krížovkársky turnaj všeličoho

Krížovky - žiaci
Autor: Agnesa Kováčová

Krížovkársky turnaj všeličoho

Krížovky - žiaci
Autor: Agnesa Kováčová

Krížovkársky turnaj všeličoho

Krížovky - žiaci
Autor: Agnesa Kováčová


 
 
Krížovkársky turnaj všeličoho

Krížovky - žiaci
Autor: Agnesa Kováčová

Krížovkársky turnaj všeličoho

Krížovky - žiaci
Autor: Agnesa Kováčová

Krížovkársky turnaj všeličoho

Krížovky - žiaci
Autor: Agnesa Kováčová

Krížovkársky turnaj všeličoho

Krížovky - žiaci
Autor: Agnesa Kováčová


 
 
Krížovkársky turnaj všeličoho

Krížovky - žiaci
Autor: Agnesa Kováčová

Euroý turnaj

Krížovky - dospelí
Autor: Agnesa Kováčová

Euroý turnaj

Krížovky - dospelí
Autor: Agnesa Kováčová

Euroý turnaj

Krížovky - dospelí
Autor: Agnesa Kováčová


 
 
Euroý turnaj

Krížovky - dospelí
Autor: Agnesa Kováčová

Euroý turnaj

Krížovky - dospelí
Autor: Agnesa Kováčová

Euroý turnaj

Krížovky - dospelí
Autor: Agnesa Kováčová


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka