Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Krížovkársky turnaj

Krížovkárske turnaje

Obecný úrad Svinná v spolupráci so Slovenským zväzom hádankárov a krížovkárov a autorom úloh Jozefom Páleníkom zorganizoval už po niekoľkýkrát májové krížovkárske trojdnie v našej obci.
Prvé dva dni patrili žiakom druhého stupňa základných škôl. Najskôr si mozgové závity ponamáhali žiaci ZŠ Svinná. Autor Jozef Páleník im pripravil švédsku krížovku, osemsmerovku a súbor hlavolamov. Kvôli rozdielnej náročnosti boli súťažiace deti rozdelené do dvoch kategórií – mladší žiaci a starší žiaci.

Druhý deň májových krížovkárskych turnajov si mohli najlepší lúštitelia svinnianskej školy pomerať svoju šikovnosť so žiakmi okolitých škôl. V tomto roku prijali pozvanie len dve školy – ZŠ Kubranská Trenčín a ZŠ Duklianska Bánovce nad Bebravou. Keďže súťaž v žiackej kategórii je na Slovensku jedinečnou, pricestovala jedna súťažiaca so svojim otcom až z Púchova. Po vyhodnotení boli odmenení aj vecnými cenami títo žiaci:

Mladši žiaci - krížovka
1.Michal Staník – ZŠ Kubra
2.Dominik Laššo – ZŠ Svinná
3.Nina Masaryková – ZŠ Duklianska

Mladší žiaci - hádanky
1.Janka Masárová – ZŠ Svinná
2.Michal Staník – ZŠ Kubra
3.Viera Puchorová - Duklianska

Starší žiaci - krížovka
1. Pavlína Lobotková
2.Mirka Detková
3.Imrich Nagy
(Všetci ZŠ Svinná)

Starší žiaci - hádanky
1.Imrich Nagy
2.Petra Ševčíková
3.Mirka Detková
(všetci ZŠ Svinná)

Na tretí deň -  12.5.2012 bol pripravený v poradí už VII. Eurový turnaj v riešení krížoviek a hádaniek. Po úvodnej rozbehovačke nasledovali krížovky v dvoch kategóriách. Autor opäť posunul laťku vyššie a krížovkárska elita si lámala hlavu, ale nezlomila. Po nadstavenom čase predsa len niektorí doviedli svoje snaženie do úspešnejšieho konca, ako tí ostatní, ktorí ho ani nedoviedli a pripravené ceny si tak domov mohli odniesť:

kategória A
1.M.Chudý-Prievidza
2.J.Turek-Poprad
3.D.Vojník-Prešov
4.P.Tibenský-Brezová
5.Š.Tatarko-Poprad

Lúštitelia v kategórii B sa rozbehli trošku lepšie a zviedli naozaj tesný súboj, víťazne z neho vzišli:
kategória B
1.P.Gašpár-Púchov
2.A.Hajovský-Svit
3.J.Kumičík-Trenčín
4.S.Plachý-Z.Kostoľany
5.J.Pavlík-Prešov

V prestávke sa súťažiaci posilnili gulášom a tak hádanky z autirského pera p. Rudolfa Mošku už išli ako po masle. Prvých 5 odmenených:
kategória A
1.L.Žitňák-Šaľa
2.P.Tibenský-Brezová
3.Š.Tatarko-Poprad
4.I.Filadelfi-Prievidza
5.J.Psotný-N.Mesto n/V. 

kategória B
1.P.Gašpár-Púchov
2.J.Sýkora-Vsetín
3.J.Struňák-Michalovce
4.J.Pavlík-Prešov
5.R.Čačko-Košice

Najatraktívnejšia časť turnaja – Hádanky za hotové išli tento rok najlepšie:

1.L.Žitňák-Šaľa 9€
a J.Turek-Poprad 9€
3.P.Paďour-Žilina 6€
Ďakujeme všetkým sponzorom a spoluorganizátorom, vďaka ktorým sa môžu kultúrne podujatia v obci organizovať.

Sponzori podujatia:
generálny sponzor Obec Svinná, hlavný sponzor Slovenský zväz hádankárov a krížovkárov,
ostatní sponzori: Potraviny Konzum - Gabriela Judínyová, Miroslav Koršo - Zmrzlina Svinná, Marcela Kopecká - pekáreň Inovec Svinná, Zuzka a Kajo - pohostinstvo „U spiaceho muža“ Svinná, Kvety a záhrada Jana Tunegová, REAL BAU s.r.o. Ing. Ľubomír Kopecký, K&F s.r.o. Svinná, GGG s.r.o. Štefan Guňovský, PROFIL Ľubomír Guňovský Svinná, Jozef Hikel, Svinná, Milan Belej, Svinná, AUTO-MIXSERVIS Ján Čižmarovič, RAL group s.r.o. Tomáš Soóky Svinná, STAFIS, s.r.o. Trenčín, Ing. Jozef Páleník, Richard Hošták a ostatní nemenovaní sponzori, mediálny partner RELAX

Súťaže v riešení krížoviek a hádaniek sú naozaj jedinečnou formou súťaží, pretože ak chce byť lúštiteľ úspešný musí  počas pár sekúnd skĺbiť vedomosti, tvorivosť, predstavivosť, trpezlivosť, vynaliezavosť s koordináciou pera v ruke. Páni, máte môj obdiv!


 
Deti_krizovky_vysledky.pdf(24.9 kB)Súbor na stiahnutie

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka