Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Letné kino

Letné kino

Aj tohtoročné prázdninové piatkové večery mali vďaka dobrovoľníkom svoje neopakovateľné čaro. V atmosfére večernej oblohy, čerstvého vzduchu, zabalený pod dekou a s pukancami v ruke sme si mohli vychutnať niekoľko filmov. U divákov sú obľúbené najmä rozprávky, na ktoré ich prišlo najviac, nielen z našej obce. Malí aj veľkí návštevníci sa tak mohli spolu zasmiať na animovaných rozprávkach „Ferdinand“, „Baby šéf“, „Trollovia“, „Gnomeo a Júlia 2“. V tomto roku sa potešili aj fanúšikovia krimi žánru  a klasike Agatie Christie „Vražda v Orient exprese. Záver leta paril českej rodinnej komédii „Po strništi bos“.

Letné kino je vždy závislé od vrtkavosti počasia. Niekedy začne pršať počas dňa, inokedy hneď ako upraceme posledný kábel. Ale v tomto roku sme bojovali s letnou búrkou, ktorá nás nechala v napätí do poslednej chvíle. Plátno bolo rozložené, film nachystaný, na dolnom konci pršalo, na hornom konci pršalo, v strede obce pršalo...hrmelo a blýskalo sa všade naokolo... ale nad tenisovými kurtami, akoby bola natiahnutá pomyselná ochranná plachta, nepadla ani kvapka. Ďakujeme a vážime si všetkých divákov, že sa nenechali odradiť, a napriek všetkým týmto negatívnym poveternostným vplyvom ich prišiel na rozprávku rekordný počet.

Letné kino premietalo zásluhou dobrovoľníkov, ktorým touto cestou ďakujeme. Finančne podujatia zastrešila Obec Svinná.

Zuzana Murínová


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka