Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Odber krvi vo Svinnej 2017

Hromadný odber 2017

Hovorí sa, že krv darujú ľudia, ktorí pozerajú na svet srdcom. Dňa 3.4.2017, sme sa presvedčili, že o takýchto ľudí v našej obci a jej okolí nie je núdza. Na druhý ročník spoločného hromadného  odberu krvi  prišlo 29 darcov, no aktuálny zdravotný stav to dovolil  len 27 z nich, z toho 4 boli prvodarcovia.

Všetkým darcom i ostatným, ktorí prišli v tento deň do priestorov kultúrneho domu vo Svinnej a darovali krv, alebo aj chceli darovať, im všetkým veľmi pekne ďakujeme za ich postoj a obetavý čin a prajeme veľa zdravia a pohody.

Ďakujeme i obecnému úradu, ktorý finančne prispel na pohostenie pre darcov, pani Kopeckej z pekárne za výborné posúchy a taktiež členkám MS SČK  p. Hiklovej, p. Kyselicovej, p. Peťovskej, p. Reisenauerovej, ktoré  sa postarali o vydarený priebeh akcie.

Krv môže ísť darovať každý zdravý človek nad osemnásť rokov, ktorý má viac ako 50 kg. Darcov krvi nikdy nie je dosť. Všetci darcovia pomáhajú neznámym ľuďom. Človek, ktorý získa krv od darcu, spolu s ňou dostane aj kúsok z darcu. Ak by to bola pravda, v ľuďoch by sa aj takouto formou šírilo dobro. Darca krvi, ktorý bez nároku na odmenu daruje zo seba to najvzácnejšie cudziemu človeku, sa totiž za dobrého považovať musí. Takže verím, že o rok opäť stúpne počet darcov a dobro sa bude šíriť ďalej.

 

                                                                                                Božena Chudíková

                                                                                                MS SČK vo Svinnej


 
 • DSCN2624.JPG

  Darcovia krvi

 • DSCN2626.JPG

  Darcovia krvi

 • DSCN2627.JPG

  Darcovia krvi

 • DSCN2635.JPG

  Darcovia krvi

 • DSCN2637.JPG

  Darcovia krvi

 • DSCN2639.JPG

  Darcovia krvi


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka