Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Oslava darov zeme

Dary zeme

Už po piaty krát sme sa dňa 25.9.2011 stretli na ďakovnej svätej omši za dary zeme. Nastal čas zberu úrody a čas vzdať úctu namáhavej roľníkovej práci a nášmu Pánovi, ktorých výsledkom je každodenná potreba človeka – chlieb – Boží dar. Čo sme si zasiali, zasadili, môžeme si pozbierať! Ako hovorili aj naši rodičia : „Čo si kto zaseje, to bude aj žať!“ A preto sme prišli do kostola Povýšenia sv. Kríža, aby sme sa stretli a zúčastnili oslavy. Oslavy darov, ktoré nám dáva naša zem. Iba vďaka nášmu Pánovi, ktorý je na nebesiach, a ktorý nám to, čo sme do zeme dali, strážil, chránil, polieval i vyhrieval slniečkom, aby sme si to mohli pozbierať ako našu úrodu. Úrodu obilia, teda chleba, množstva zeleniny a ovocia, tiež liečivých byliniek, ale aj pestrofarebných kvetov. Tieto dary zeme prinášali pred nášho Pána deti, ale aj dospelí, aby ich prostredníctvom svojho služobníka p. farára J. Šafára, Boh požehnal. Pri sv. omši sme vzdali hold nášmu Pánovi nielen za úrodu, ktorú sme mohli tento rok zbierať, ale aj za nás samých, že sme sa mohli na zbere podieľať.
Podujatie vyvrcholilo neformálnym posedením a jednoduchým pohostením z prinesených darov, na ktoré pozvala iniciátorka osláv p. Marta Illéšová.

 

Pane, prosíme, požehnaj nás i dary našej zeme, ktoré z Tvojej štedrosti budeme v tomto roku požívať!

 

podľa M. Illéšovej spracovala Z.Murínová

foto: Alžbeta Vozníková

 

 

 


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka