Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Po 1. kole

Zhrnutie 1. kola

Našej účasti vo Veselskej volejbalovej lige predchádzalo samotné prihlásenie sa medzi účastníkov. Pozbieral sa potrebný počet volejbalistov a zrazu sme sa ocitli v súťaži a obliekali dresy PQM Svinná. Dňa 4.10.2015 sa odohralo úvodné kolo Veselskej volejbalovej ligy. Počas tohto dňa sme mali pred sebou štyri zápasy.

V prvom zápase nastúpilo naše družstvo proti družstvu Holíč-Kúty. Ako každý prvý zápas a zároveň pre naše družstvo aj zápas úvodný bol bez pochýb ťažký. Počas celého zápasu sme sa hľadali vo všetkých herných činnostiach, nič nefungovalo tak akoby malo. Súper bol v tomto zápase lepší a robil menej chýb ako náš celok. Náš team podľahol v tomto zápase družstvu Holíč-Kúty 2:0.

Po úvodnom sklamaní z prvého zápasu sme nastúpili na náš druhý zápas, kde nás čakalo družstvo Bridilové. Náš výkon naberal na koncentrácii a vyrovnanosti, no napriek lepšiemu vstupu do zápasu sme premrhali pár lôpt zbytočnými chybami a prvý set sme prehrali. V ďalšom sete sme rozdrvili nášho súpera v pomere 20:6. Týmto sme si vynútili tie-break v zápase, ktorý bol do stavu 7:7 veľmi vyrovnaný. No Súpera sme zatlačili kvalitným podaním a set sme zakončili priamym bodom z podania. Súpera sme zdolali v pomere 2:1.

Po krátkej pauze nás čakal v poradí tretí zápas, ktorý sme odohrali proti súperovi s názvom Mixer. Po predošlej výhre si naše družstvo začalo veriť. Tento fakt sa odzrkadlil na našej hre. Nášho súpera sme bez sebemenších problémov zdolali a na konto sme si pripísali prvú výhru na turnaji v pomere 2:0.

V poslednom zápase dňa nás čakalo družstvo s názvom Lhota Team. Tento zápas išiel ako po masle. Súperovi sme počas oboch setov nedovolili hrať jeho hru a jednoducho povedané sme ho vymazali, keď sme prvý set vyhrali v pomere 20:11 a druhý set 20:12.  Naše kvality presahovali kvality súpera, čo prinieslo celkové víťazstvo v zápase v pomere 2:0.

Po úvodnom kole Veselskej ligy sme odohrali 4 zápasy. Nepodareným vstupom do prvého zápasu sme sa nenechali odradiť a v ďalších zápasoch sme hrali stále lepšie. Pozitívne je, že náš výkon mal stúpajúcu tendenciu. Výkon nášho družstva bol dobrý, no stále máme do budúcich kôl na čom pracovať.

Športu zdar: Martin Ducký