Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Po 2. kole

Zhrnutie 2. kola

Dňa 1.11.2015 sa odohralo v poradí už druhé kolo spomínanej Veselskej volejbalovej ligy. V tento deň nás čakalo päť náročných zápasov. Na druhé kolo sme boli pripravení, nakoľko sa zúčastnili takmer všetci hráči nášho tímu PQM Svinná.
    V prvom zápase nastúpilo naše družstvo proti družstvu s názvom Nevadí. Nakoľko bývajú prvé zápasy vždy ťažké, tento zápas taktiež nebol žiadnou výnimkou. Naše družstvo sa v počiatočnej fáze zápasu hľadalo vo viacerých herných činnostiach, ktoré sa však počas zápasu zastabilizovalo, čo nám prinieslo víťazstvo nad teamom Nevadí v pomere 2:0.
      Našim druhým súperom bolo družstvo Samcy, ktoré po prvom kole sídlilo v tabuľke na 2. priečke. Tento fakt už vopred predpovedal veľmi kvalitný zápas. Naše družstvo svojím skvelým výkonom v prvom sete rozdrvilo svojou nekompromisnou a takmer bezchybnou hrou družstvo Samcov a vyhralo tak prvý set. V druhom sete však náš výkon už nebol tak presvedčivý a za stavu 3:11 v náš neprospech si naše družstvo zobralo timeout, ktorý bol správnym taktickým krokom. Kvalitným podaním Tomáša Beňa a dobrou hrou v poli sme sa dotiahli na nášho súpera a nášho súpera sme zdolali v pomere 2:0. Tento zápas bol emočne nabitým zápasom a ukázal to, že naše družstvo je výborným kolektívom, a to hlavne v tých horších chvíľach, keď sa nedarí. Po krátkom oddychu nás čakal v poradí tretí zápas, ktorý sme odohrali proti súperovi s názvom Horňácko. Naša hra v prvom sete bola presvedčujúca a nášho súpera sme dobrou hrou bez sebamenšieho zaváhania zdolali a vyhrali tak prvý set. Druhý set bol podstatne vyrovnanejší ako set prvý. Súper sa dostal do trojbodového náskoku a viedol už 12:9. Tento náskok súpera bol zapríčinený našou nekoncentrovanou hrou a početnými chybami na príjme podania ako aj na útoku. Prišlo však takticky správne načasované striedanie, ktorým náš skúsený tréner Marián Holý zamiešal karty. Naše družstvo skoncentrovalo svoj výkon, čo prinieslo svoje ovocie a opäť sme dotiahli druhý set do víťazného konca. Družstvo PQM Svinná zdolalo Horňácko v pomere 2:0.Po dlhšej prestávke sme nastúpili na náš štvrtý zápas v poradí. Tu nás čakalo družstvo s názvom Svetlušáci. Tento zápas sa niesol opäť vo vynikajúcej atmosfére. Náš výkon v prvom sete aj druhom bol vyrovnaný a naše kvality presahovali kvality súpera, čo prinieslo víťazstvo v pomere 2:0. V poslednom zápase 2. kola nás čakalo družstvo Old Stars. V prvom sete bol výkon oboch družstiev veľmi vyrovnaný. Koncovka setu bola výrazne dramatická, keďže po niekoľkých chybách na našej strane sa súper dostal do vedenia 19:18. Tento zápas prinášal niektorým členom družstva doslova infarktové stavy, no nepriaznivý stav sme dokázali zvrátiť a nedovolili sme súperovi, aby nám v tomto zápase vzal prvý set. V prvom sete bolo opäť vidno bojovnosť, odhodlanie a silu kolektívu, čo prinieslo zaslúžene vydretý víťazný set. Druhý už nepriniesol také dráma ako set prvý. PQM Svinná zdolalo v zápase Old Stars v pomere 2:0.

Po druhom kole Veselskej ligy sme odohrali 5 zápasov. V týchto piatich zápasoch sa ukázala sila každého jedného člena a hráča teamu PQM Svinná. V zápasoch boli vynikajúce volejbalové momenty, ktoré ulahodili oku diváka. V druhom kole sme ukázali bojovnosť, odhodlanie a zápal pre tento nádherný šport, čo nám prinieslo 5 víťazstiev, podotýkam, bez straty setu, čo nám do ďalšieho kola prinesie umiestnenie v prvej trojke.
V tento deň boli v druhom kole podané nádherné výkony všetkých hráčov.

Na záver by som chcel dodať, že každý jeden z nás na ihrisku necháva kúsok zo seba a zúčastňuje sa na tejto aktivite popri všetkých všedných povinnostiach, čo nie je vždy jednoduché a pritom skvelé  reprezentuje obec SVINNÁ.