Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálna stránka obce

Povinnosť registrácie a identifikácie chovu ošípanýchVytlačiť
 

Regionálna veterinárna a potravinová správa Trenčín oznamuje, že bola zrušená výnimka na registráciu chovov s jednou ošípanou pre vlastnú spotrebu, t.j. všetky chovy ošípaných aj tie, ktoré chovajú len jeden kus ošípanej pre vlastnú spotrebu musia byť registrované.
Držiteľ, chovateľ je povinný zaregistrovať farmu v Centrálnej evidencii hospodárskych zvierat Žilina, Rosinská cesta 12 , O l O 08 Žilina v zmysle § 3 7 ods. 2 písm. b) zákona č. 3 9/2007 o veterinárnej starostlivosti prostredníctvom Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy Trenčín , Súdna 22, 911 01 Trenčín, na tlačive Registrácia chovu (vzor je uvedený v prílohe č.3 Vyhlášky č.17/2012 o identifikácii a registrácii ošípaných) alebo osobne si ho vyzdvihnúť na Regionálnej veterinárnej a potravinovej správe Trenčín Súdna 22, 911 01 Trenčín . Na základe tohto tlačiva potvrdeného RVPS Trenčín Centrálna evidencia hospodárskych zvierat Žilina pridelí každému žiadateľovi registračné číslo chovu.
Pokiaľ si chovateľ túto povinnosť nesplní bude RVPS Trenčín postupovať v zmysle§ 48 ods. 3 písm. a) zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti v platnom znení, na základe ktorého môže byť uložená pokuta od 100 do 400 eur.


 
 

Pozývame

24.6.2019   8:00 hod.

Areál ZŠ Svinná

Bezpečnostné zložky deťom

ZŠ Svinná, Obec Svinná

Ukážka zásahu bezpečnostných zložiek pre žiakov ZŠ s MŠ Svinná
Obec Svinná v spolupráci so Základnou školou s Materskou školou Svinná, Dobrovoľným hasičským zborom Svinná, Policajným zborom Slovenskej republiky, Hasičským a záchranným zborom Slovenskej republiky, ako aj v spolupráci s Ozbrojenými silami Slovenskej republiky pripravili branno – bezpečnostné ukážky týchto zložiek pre žiakov a deti Základnej a Materskej školy vo Svinnej v pondelok 24. júna 2019 od ôsmej hodiny dopoludnia v areáli Základnej školy vo Svinnej.
Možnosť účasti jednotlivých záchranných a ozbrojených zložiek je podmienená prípadným plnením ich skutočných povinností. Účasť prisľúbili:
- Ozbrojené sily Slovenskej republiky z práporu podpory velenia pozemných síl Trenčín s ukážkou prepravnej techniky, spojovacej techniky, služobných zbraní, a ukážkou výcviku sebaobrany a možno aj chemického výcviku;
- Policajný zbor s ukážkou výcviku služobných psov a zásahu pri zadržaní prípadného páchateľa a ukážkou používanej techniky;
- Požiarny zbor Leteckých opravovní v Trenčíne s ukážkou zásahovej techniky pri likvidácii prípadného požiaru;
- DHZ Ivanovce s ukážkou vodného útoku mladých hasičov.

Na uvedené verejné podujatie srdečne pozývame všetkých občanov a tešíme sa na Vašu účasť.


 

28.6.2019   10:00 hod.

ZŠ Svinná

Rozlúčka s absolventami ZŠ

ZŠ Svinná, Obec Svinná

 

29.6.2019   15:00 hod.

Futbalové ihrisko TJ Svinná

Športový deň obce Svinná

Obec Svinná

Športové popoludnie s množstvom súťaží a atrakcíí pre deti


 

29.6.2019   20:00

Futbalové ihrisko

Tanečná zábava

Obec Svinná

Hrá hudobná skupina LUX


 

20.7.2019   13:00 hod.

Futbalové ihrisko

31. ročník hasičskej súťaže o pohár starostky obce

DHZ Svinná

 

dnes je: 20.6.2019

meniny má: Valéria

webygroup

Úvodná stránka