Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Stretnutie seniorov

Posedenie pre seniorov

Mesiac úcty k starším sme si v našej obci pripomenuli v utorok 16. októbra na spoločnom posedení s našimi seniormi.

       Pripravili sme pre nich okrem občerstvenia a malého darčeka aj pekný kultúrny program. Žiaci z našej základnej školy poďakovali básničkami  starkám a starkým za ich lásku a starostlivosť.

       A potom to prišlo. Na pódiu nastúpili žiaci Harmonikárskej akadémie Jozefa Opatovského zo Soblahova, ktorí predviedli svoje harmonikárske, ale aj spevácke umenie.  O tom, že sa vystúpenie páčilo, svedčil aj neutíchajúci potlesk. Seniori sa pridávali svojim spevom k účinkujúcim. Bolo to zasa niečo iné a nové - prekrásny kultúrny zážitok.

       Po kultúrnom programe sa prítomným prihovorila starostka obce Ing. Anna Sýkorová a po slávnostnom prípitku nasledovala voľná zábava. Seniori si mohli schuti zaspievať i zatancovať pri pekných ľudových, ale aj moderných piesňach – aj piesňach z autorského pera pána Jozefa Opatovského, ktorý vytvoril super atmosféru. Vytancovaní a spokojní seniori sa s blížiacim večerom pomaly pobrali domov.

       Sme veľmi radi, že aspoň troškou radosti, rozptýlenia a zábavy sme spríjemnili deň našim seniorom. Mnohí z nich sa častokrát cítia opustení a uzatvárajú sa pred svetom vo svojich príbytkoch. Nemajú veľa možností „výjsť  si“ do spoločnosti, stretnúť sa s priateľmi, pozhovárať sa, zabaviť, zabudnúť na starosti, trápenia, choroby. Na chvíľu byť v inom, veselšom   svete, než v tom jednotvárnom, čo mnohých  čaká denno-denne medzi štyrmi stenami. Pre nás je potešiteľné, že každým  rokom  na týchto posedeniach seniorov pribúda. Aj to svedčí o tom, že naša práce nie je zbytočná, spĺňa svoj účel – „vyťahuje ľudí z bludného kruhu samoty.

       Všetkým seniorom v našej obci prajem veľa zdravia, šťastia, lásky a hlavne porozumenia od svojich najbližších. Milí seniori, tešíme sa na opätovné stretnutie s vami. Nezostávajte doma, ste srdečne vítaní na každom jednom podujatí, ktoré v našej obci organizujeme.

                                                                                                                                      ak

 

 


 
 • DSCN4674.JPG

  Posedenie seniorov

 • DSCN4677.JPG

  Posedenie seniorov

 • DSCN4684.JPG

  Posedenie seniorov

 • DSCN4687.JPG

  Posedenie seniorov

 • DSCN4689.JPG

  Posedenie seniorov

 • DSCN4693.JPG

  Posedenie seniorov

 • DSCN4696.JPG

  Posedenie seniorov

 • DSCN4700.JPG

  Posedenie seniorov

 • DSCN4702.JPG

  Posedenie seniorov

 • DSCN4707.JPG

  Posedenie seniorov

 • DSCN4711.JPG

  Posedenie seniorov


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka