Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Turnaj seniorov SVK-CZE 2011

VOLEJBALOVÝ TURNAJ SLOVENSKO- MORAVA
seniorov

     Slovensko verzus Česko. Niektoré duely poznáme predovšetkým z televíznych obrazoviek. Tento raz si však oba národy zmerali sily na poli športovom.
      Ako to už na Svinnej býva dobrým zvykom, Róbert Myšák v spolupráci s Milanom Belejom zorganizovali jeden z letných volejbalových turnajov. Toto medzinárodné športové podujatie sa uskutočnilo 27. augusta 2011 v areáli Ing. Milana Beleja. Podmienkou účasti mužov bolo mať aspoň 35 rokov a byť horlivým milovníkom volejbalu, čo spĺňali aj ženy. Tri české a tri slovenské tímy niesli názvy – Uherský Brod, Kvetná, GMG Zlín a Trenčianske Teplice, Svinná či Svinná žiaci – KINDER, ktorí pôsobia pod ATC Trenčín. Herný systém bol nasledovný – v základnej skupine sa každé moravské družstvo stretlo so slovenským. Hralo sa na dva sety, pričom každý vyhraný set sa pripočítal na moravskú, respektíve slovenskú stranu. Body sa zároveň zapisovali do základnej skupiny, z ktorej vzišli víťazi. Z českých teamov zahrala najlepšie KVĚTNÁ, hneď pred UHERSKÝM BRODOM a tretí skončil ZLÍN. Slovenské družstvá na prvú priečku v skupine „prepustili“ TRENČIANSKE TEPLICE, za nimi SVINNÁ a na chvoste sa ocitli skutoční bojovníci SVINNÁ – KINDER.
Víťazi skupín postúpili priamo do semifinále a ich súperi zišli z dvojíc Uh. Brod -Zlín 2:0 a Svinná – Svinná Kinder 2:1. Pričom chcem vyzdvihnúť mladých žiakov za predvedený výkon v celom turnaji a hlavne v semifinále. To platí aj pre hráčov Martina Beňa z Kvetnej a Lukaša Rosenberga zo Svinnej, ktorí ochotne pomohli mladým volejbalistom v zápasoch proti ostrieľaným a skúsenejším hráčom.
V semifinále si sily zmerali tímy Svinná - Květná s výsledkom 2:0, a Trenčianske Teplice – Uherský Brod 2:0. V zápase o tretie miesto sa na opačných stranách siete stretli Uherský Brod a Května (0:2) a napínavé finále zostalo na Svinnej a Trenčianskych Tepliciach (2:0). Všetky zápasy sa po dohode kapitánov družstiev odohrali na dva víťazné sety. Pre úplnosť doplňme, že v počte vyhraných setov Morava porazila Slovensko 13:9. My sme sa však nedali ani náhodou zahanbiť a úder sme vrátili, čo vidieť aj na výslednom poradí .

Konečný stav:

1. miesto – SVINNÁ
2. miesto – Trenčianske Teplice
3. miesto - Kvetná
4. miesto - Uherský Brod
5. miesto - Zlín
6. miesto - SVINNÁ -Kinder


     Volejbalový turnaj v mixe seniorov sa uskutočnil aj vďaka podpore: ATC COP Trenčín, (Ivan Hliadlovský – pohár pre víťaza), TEMPISCH Trenčín (poháre pre 2. a 3. miesto), OZ Bratinovec, Čuklasovce.
Moje poďakovanie (ako na oskaroch) patrí aj ľuďom, ktorí prišli reprezentovať Svinnú menovite – Marike Žitňanovej, Natálii Revayová, Lucii Roháčovej, Romanovi Miškólcimu, Stanovi Kočíkovi a Daliborovi Pelejovi.
Priemerný vek družstiev bol nad 50 rokov, čo svedčí o skutočnom zanietení zúčastnených športovcov a keďže sa pridŕžame hesla Sláva víťazom, česť porazeným, už teraz sa tešíme na ďalší skvelý volejbalový turnaj, ktorý sa bude niesť v duchu priateľských stretnutí. Boli ste skvelí. Dúfam že to nebolo prvé a zároveň posledné stretnutie starých (sorry prv narodených) hráčov.
      Okrem vyššie uvedených sponzorov, ďakujem aj ostatným zainteresovaným osobám, bez ktorých by turnaj nebol turnajom- obsluha. Menovite: Patrik a Matej Belejovi (obsluha)

 

S úctou Róbert Myšák.
 (autor fotiek: Milan Belej)

Viac foto na facebooku


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka