Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vianočná akadémia

Vianočná akadémia

V čase predvianočného zhonu, posledných nákupov a veľkého upratovania ponúkli žiaci MŠ, ZŠ a ZUŠ Svinná možnosť na chvíľu sa zastaviť a prísť 20.12.2009 medzi nich do kinosály KD. Tí, ktorí prijali ich pozvanie určite neoľutovali a v takmer 2 hodinovom programe ocenili talenty svojich detí, ako aj trpezlivosť a prácu ich pedagógov.

Slávnostnú akadémiu otvoril Samuel Ondruško „Vianocami“ od Libuše Friedovej. Ďalej pokračovali, u publika veľmi obľúbení, naši najmenší škôlkari s pásmom vinšovačiek a kolied. Žiaci 1. a 2. ročníka ZŠ nadviazali na materskú školu pásmom vianočných piesní. Po nich pretancovali javiskom škôlkárky Myšky a už väčšie Sliepočky. Kúsok veselosti nám v čase adventu priniesli ľudovou piesňou „Stará gazdíková“ tretiačky Lucia Zemanovičová, Dominika Balaštíková a Ľubica Hejtmánková. Pri konečnom zúčtovaní so sv. Petrom pred nebeskou bránou nám pomôže aj ten najmenší dobrý skutok, o čom nás presvedčili najstarší účinkujúci - deviataci. Prostredníctvom hlavnej predstaviteľky Mery sme sa prebudili do nového dňa a temné peklo bolo už len zlým snom. Dve koledy od L. Daniela zazneli v podaní flautového dua - Pavlína Kontová a Janka Masárová. Z kuchyne si odskočili kuchárikovia a zatancovali pôsobivý tanec s vareškami. O tom, že aj zvieratká v lese majú Vianoce porozprávali Lucia Čahojová a Barbora Gallová zo 4. triedy, ktoré vystriedala tanečná kreácia na mikulášsku tému. Víťazky tanečnej súťaže v Žiline zatancovali v exotických kostýmoch za doprovodu afrických rytmov bezchybne zohranú choreografiu. Späť k predvianočnej nálade sme sa vrátili skladbou „Koleda veselej vianočnej doby“ v štvorručnej variácii Janky Masárovej a Martina Bočáka na keyboarde. Divadelné pásmo žiakov 8. ročníka „Stalo sa v Betleheme“ nás vtiahlo do udalostí, ktoré sa odohrali v chudobnej maštaľke pred viac ako 2000 rokmi. Do rozprávky unášajúce tóny skladby "Popoluška v keyboardovom podaní Lenky Roháčovej prilákal na javisko tých, ktorí sa už v programe predstavili. Ich postupný príchod prezrádzal, že Vianočná akadémia sa blíži k záveru. Spoločne odtancovaný Eurotanec bol už len bodkou za ďalším vydareným nedeľným popoludním.
Rodičia všetkých účinkujúcich môžu byť naozaj pyšní na svoje ratolesti, z ktorých sa pod vedením ich učiteľov stali výborní recitátori, speváci, hudobníci, herci či tanečníci.

 

Zuzana Murínová
 


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka