Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vianočné pastorále

Vianočné pastorále

Pod týmto možno nie presne vystihujúcim názvom usporiadal MoMS v miestnom kostole Povýšenia sv. Kríža na druhý sviatok vianočný (26.12.2008) koncert vianočných piesní. Podarilo sa spojiť viaceré hudobné telesá, ktoré v našej obci pôsobia, a tak mohol vzniknúť asi hodinový program, ktorý pohladil nejedno ucho pozorného poslucháča. Piesňou Do tmy na svet prišlo k nám svetlo sveta otvoril vianočný koncert Zbor sv. Cecílie. Prítomných privítala autorka myšlienky a predsedníčka MoMS pani Illéšová, ktorá netajila dojatie zo slávnostnej vianočnej atmosféry. Spevokol dospelých pod vedením p. Janky Mikulčíkovej rozozvučal chrám latinskou verziou piesne Adeste Fideles a vianočnou uspávankou Prekrásnu pieseň spievala. Do programu sa zapojil aj dvanásťročný talent Dominik Sirný, ktorý vzdal hold Matke Božieho dieťaťa – Márii v piesňach Madona a Ave Mária, ako aj básňou Mária. Vianočné koledy nám vo flautovom prevedení zahrali na zobcovej, priečnej a altovej flaute Katka Illová, Ivetka Kojdová a p. učiteľka Janka Mikulčíková. Atmosféru z maštaľky v Betleheme nám priblížil mládežnícky Zbor sv. Cecílie piesňou Modlitba v stajni a privítal Kráľa Kráľov gitarovkou Dobrý je náš Pán. Zoskupenie „Občas inak" Vladimír Kopecký, Peter Kopecký a Tomáš Kyselica posilnil huslista zo ZUŠ Bánovce nad Bebravou p. Ďuriš, čím ešte krajšie vyznela autorská pieseň V. Kopeckého Prišiel na svet chlapec malý. V. Kopecký vystriedal niekoľko nástrojov, čím vznikli pozoruhodné úpravy kolied Narodil sa Kristus Pán v Betléme a Tichá Noc.

Na záver všetkým účinkujúcim spolu s požehnaním poďakoval správca farnosti Mgr. Jozef Šafár a zaželal im veľa síl a tvorivosti.

Zuzana Murínová


 

Vianočné pastorále

Dominik Sirný

Dominik Sirný
Autor: Jozef Illa

Flautové trio

Flautové trio
Autor: Jozef Illa

Spevácky zbor dospelých

Spevácky zbor dospelých
Autor: Jozef Illa

Zbor sv. Cecílie

Zbor sv. Cecílie
Autor: Jozef Illa


 
 
Skupina

""Občas inak""
Autor: Jozef Illa


 

Zvukový záznam z koncertu


dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka