Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Volejbalový turnaj 2010

Turnaj 2010

Dňa 24.4.2010 sa v športovej hale vo Svinnej uskutočnil 1. ročník O putovný pohár starostky obce Svinná.. Predchádzajúci 0. ročník vyhralo družstvo V.I.P. Trenčín, ktoré svoju účasť tento rok odrieklo. Turnaja sa zúčastnilo 8. družstiev.
Turnaj otvorila starostka obce Svinná p. Sýkorová, ktorá účastníkov privítala o popriala im veľa športových úspechov. Potom si vzal slovo hlavný rozhodca turnaja p Myšák Róbert, ktorý informoval družstvá o programe a štruktúre turnaja a taktiež poprial veľa šport. úspechov.
Priebeh turnaja: Družstvá boli rozdelené na dve skupiny ,,A“ a ,,B“, kde v skupine družstvo odohralo zápas s každým na dva víťazne sety do 20 bodov. Turnaj otvorila skupina ,,A“ a to sviňanské derby HAPPY - A JETO. Hneď tento duel ukázal ako kvalitný bude tento turnaj. Družstvá si nič nedarovali a bol to zápas, na ktorý sa dalo pozerať. Z tohto súboja vyšlo víťazne družstvo HAPPY v pomere 2:0. Túto skupinu nakoniec vyhralo družstvo HAPPY Svinná( všetky zápasy v skupine vyhrali), na 2. mieste skončilo družstvo A JETO Svinná, na 3. mieste skončili LEVITUJUCI DRACI, Svinná a na 4. mieste JAVOT, Trenčianske Jastrabie.
Druhú skupinu ,,B“ vyhralo Braväcovo, na 2. mieste skončila SERENA, Bánovce nad Bebravou, na 3. mieste skončil KVET, Bánovce nad Bebravou a na 4. mieste nováčik turnaja Veľké Hoste. Zo skupín postúpili prvý dvaja do semifinále. Družstvá na 3. resp. na 4. mieste hrali o konečné umiestnenie. Takže semifinálové dvojice tvorili družstva: HAPPY Svinná - Braväcovo a A JETO Svinná – SERENA Bánovce nad Bebravou. Prvý semifinálový zápas skončil víťazstvom Braväcova v pomere 2:0. Druhy zápas bol dramatický, kde družstvo zo Svinnej bolo blízko k víťazstvu nad favoritom. V prvom sete vyhrávali 18:16, avšak do víťazného konca to nedotiahli. V druhom sete vyhrali pomere 20:16. V rozhodujúcom sete prepásli úvod a nakoniec podľahli. Obe družstvá zo Svinnej ukázali stúpajúcu formu a dúfajme, že nabudúce bude hrať niektoré aj finále. Už len za to by si to zaslúžili, že volejbalu obetujú toľký svoj voľný čas. O 7. miesto sa stretli družstvá Javot, Tr. Jastrabie - V. Hoste s výsledkom 0:2. O 5. miesto Levitujúci Draci, Svinná – Kvet Bánovce n.Bebravou s výsledkom 1:2 O 3. miesto po druhy krát v turnaji HAPPY – A JETO, s výsledkom 0:2 a o 1. miesto Braväcovo – Serena s výsledkom 1:2. Zápasy o 3. a 1. miesto boli vyvrcholením turnaja - bola to oslava volejbalu. Zápasy boli dramatické až do konca zápasu.

POĎAKOVANIE:
Treba poďakovať sponzorom turnaja: Pohostinstvo Ibiza p. Stano, Pohostinstvo u VODNÍKA a Pohostinstvo u spiaceho muža (všetci zo Svinnej) a firme BRICOL, Horné Sŕnie. Všetci spomenutí prispeli materiálovo, čím prispeli ku kvalite turnaja.

Nakoniec treba poďakovať volejbalistom zo Svinnej, ktorí prispeli k organizácii turnaja:
Alene Kutišovej - za vytvorenie pozvánok a kontaktovanie družstiev,
Petrovi Mikušovi a jeho manželke Silvii - zabezpečenie surovín na guláš,
Ivanovi Čahojovi - šéfkuchár gulášu /bol vynikajúci/,
Petrovi Rosenbergovi - perfektná obsluha vo výčape a tiež
Erike Rosenbergovej a jej synovi Lukášovi,
Rasťovi Meravému, Zuzane Dranačkovej, Palovi Vavrovi, Ondrejovi Rohačovi a jeho manželke Lucii a taktiež všetkým ostatným, ktorí nejako prispeli k organizovaniu turnaja. Poďakovanie patrí aj Robovi Myšákovi, ktorý zabezpečil štruktúru a organizáciu turnaja, jeho hladký priebeh a tiež vyhodnotenie turnaja.
Čo na koniec dodať! Aby obec Svinná a jej poslanci tejto skupine ľudí, ktorí sa točia okolo volejbalu boli tak naklonení ako iným organizáciám v obci. Organizovanie takýchto podujatí je len pre dobro obce, pre jej propagáciu, reprezentovanie a možnosť ako k tomuto športu prilákať nových nadšencov aj z radu mladších.


Športu zdar: Myšák Róbert

KONEČNÉ PORADIE

1.miesto: SERENA, Bánovce nad Bebravou
2.miesto: BRAVÄCOVO
3.miesto: A JETO, Svinná
4.miesto: HAPPY, Svinná
5.miesto: KVET, Bánovce nad Bebravou
6.miesto: LEVITUJÚCI DRACI, Svinná
7.miesto: VEĽKÉ HOSTE
8.miesto: JAVOT, Trenčianske Jastrabie


 


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka