Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

XIV. Eurový turnaj

XIV. Eurový turnaj – Svinná 11. 5. 2019 – výsledky

 

Dňa 11. 5. 2019 pripravila obec Svinná v spolupráci so Slovenským zväzom hádankárov a krížovkárov 14. ročník Eurového turnaja v riešení krížoviek a hádaniek. Zúčastnilo sa ho 40 riešiteľov z pätnástich  hádankársko-krížovkárskych krúžkov (to sú tie názvy za menami) z celého Slovenska, súčasťou bola aj osobitná súťažná kategória domácich riešiteľov, žiaľ, ani po tretí raz nenašla patričnú početnú odozvu. Riešitelia boli rozdelení do dvoch kategórii – pokročilí a menej pokročilí + spomínaná kategória domácich riešiteľov. Poprední riešitelia v oboch kategóriách riešili po úvodnej tzv. rozbehovačke po dve krížovky Jozefa Páleníka a po 24 hádaniek z autorskej dielne Rudolfa Moška z Trenčína a J. Páleníka, ktorý pripravil aj kolekciu úloh pre domácich riešiteľov. Celoslovenskou raritou nášho turnaja je záverečná súťaž v riešení hádaniek tzv. preborovým spôsobom, kde sú úspešní riešitelia odmeňovaní priamo eurami.

Za osobitnú zmienku stojí lúštenie pravidelného účastníka Jiřího Sýkoru zo Vsetína, ktorý v roku 2018 ochrnul na pravú stranu, ale aj napriek tomu sa zúčastnil i tohto ročníka, pričom lúštil ľavou rukou, ktorú stále ešte len, ako bývalý pravák, zdokonaľuje v písaní. Počínal si naozaj zdatne.

Najlepší riešitelia v každej kategórii boli odmenení vecnými cenami, za čo patrí poďakovanie nielen organizátorom, ale aj uvedeným sponzorom.

 

VÝSLEDKY:

 

ROZBEHOVAČKA:

  1. Lucián Gonda – 0
  2. Milan Chudý – 0
  3. Ján Turek – 0

 

KRÍŽOVKY A

  1. Lucián Gonda – Šíravan – Chmiňany – 0
  2. Milan Chudý – Bôbari – Prievidza – 1
  3. Pavol Tibenský – Chrobáci – Brezová pod Bradlom – 1
  4. Ján Turek – Tatranec – Poprad – 2
  5. Ladislav Žitňák – Dunajci – Šaľa – 15
  6. Štefan Tatarko – Tatranec – Poprad – 17
  7. Ivan Šuňavec – Ruža – Ružomberok – 21
  8. Petr Štefek – Valaši – Vsetín – 22
  9. Miroslav Šuňavec – Ruža – Liptovský Hrádok – 29
  10. Milan Kandrik – Tatranec – Vysoké Tatry – 29
  11. Ľuboš Oravec – Dunajci – Bratislava – 30
  12. Jozef Kováčik – Podjavorinci – Nové Mesto nad Váhom – 31
  13. Dušan Vojník – Torysek – Prešov – 34
  14. Jozef Kumičík – Leukaristos – Trenčín – 40
  15. Ján Psotný – Podjavorinci – Nové Mesto nad Váhom – 45
  16. Jozef Kontuľ – Dunajci – Bratislava – 49
  17. František Cvengroš – Tatranec – Spišská Nová Ves – 64
  18. Ivan Filadelfi – Bôbari – Prievidza – 131
  19. Jozef Vaško – Podjavorinci – Nové Mesto nad Váhom – 197

 

HÁDANKY A

  1. Ján Turek – Tatranec – Poprad – 21
  2. Lucián Gonda – Šíravan – Chmiňany – 20
  3. Pavol Tibenský – Chrobáci – Brezová pod Bradlom – 20
  4. Jozef Kováčik – Podjavorinci – Nové Mesto nad Váhom – 20
  5. Ladislav Žitňák – Dunajci – Šaľa – 19
  6. Milan Kandrik – Tatranec – Vysoké Tatry – 18
  7. Štefan Tatarko – Tatranec – Poprad – 18
  8. Ľuboš Oravec – Dunajci – Bratislava – 18
  9. Milan Chudý – Bôbari – Prievidza – 17
  10. Ivan Filadelfi – Bôbari – Prievidza – 16
  11. Petr Štefek – Valaši – Vsetín – 16

Anton Hnáth – Šíravan – Moravany – 16

      13. Ján Psotný – Podjavorinci – Nové Mesto nad Váhom – 15

      14. Ivan Šuňavec – Ruža – Ružomberok – 13

      15. Dušan Vojník – Torysek – Prešov – 13

      16. Jozef Kontuľ – Dunajci – Bratislava – 13

      17. Miroslav Šuňavec – Ruža – Liptovský Hrádok – 12

      18. Jozef Vaško – Podjavorinci – Nové Mesto nad Váhom – 6

 

Celkovým víťazom kategórie A sa stal Lucián Gonda (súčet poradí 3)

 

 

KRÍŽOVKY B

  1. Peter Gašpár – Gumkáči – Púchov – 0
  2. Juraj Bódi – Detva – 0
  3. Ľubomír Bajcar – Chrobáci – Brezová pod Bradlom – 0
  4. Anton Hnáth – Šíravan – Moravany – 0
  5. Stanislav Plachý – Energetik – Zemianske Kostoľany – 0
  6. Ivan Šarkan – Turiec – Martin – 1
  7. Anton Hajovský – Tatranec – Svit – 3
  8. Vladimír Kmeť – Bôbari – Prievidza – 3
  9. Peter Bohuš – Maratónci – Košice – 3
  10. Miroslav Lisál – Chrobáci – Bohdanovce nad Trnavou – 4
  11. Jozef Prekop – Leukaristos – Trenčín – 10
  12. Juraj Struňák – Šíravan – Michalovce – 12
  13. Jiří Sýkora – Valaši – Vsetín – 12
  14. Milan Wasserburger – Frenštát pod Radhoštěm – 24
  15. Jozef Papcun – Torysek – Ruská Nová Ves – 166
  16. Jaromír Slíž – Beladice – 226

 

 

HÁDANKY B

  1. Peter Gašpár – Gumkáči – Púchov – 22
  2. Peter Bohuš – Maratónci – Košice – 21
  3. Juraj Bódi – Detva – 21
  4. Jiří Sýkora – Valaši – Vsetín – 20
  5. Jozef Kumičík – Leukaristos – Trenčín – 20
  6. František Cvengroš – Tatranec – Spišská Nová Ves – 19
  7. Anton Hajovský – Tatranec – Svit – 18
  8. Jozef Papcun – Torysek – Ruská Nová Ves – 17
  9. Juraj Struňák – Šíravan – Michalovce – 17
  10. Jozef Prekop – Leukaristos – Trenčín – 16
  11.  Stanislav Plachý – Energetik – Zemianske Kostoľany – 14
  12. Vladimír Kmeť – Bôbari – Prievidza – 11
  13. Ivan Šarkan – Turiec – Martin – 9
  14. Ľubomír Bajcar – Chrobáci – Brezová pod Bradlom – 7
  15. Jaromír Slíž – Beladice – 6
  16. Miroslav Lisál – Chrobáci – Bohdanovce nad Trnavou – 5

 

Celkovým víťazom kategórie B sa stal Peter Gašpár (súčet poradí 2)

 

HÁDANKY RIEŠENÉ PREBOROVÝM SPÔSOBOM (O EURÁ):

  1. Ján Turek – 10 eur
  2. Jozef Kontuľ – 7 eur
  3. Lucián Gonda, Milan Chudý a Ladislav Žitňák – po 6 eur
  4. Ján Psotný – 5 eur
  5. Jozef Kumičík – 4 eurá
  6. Ivan Šuňavec a Miroslav Lisál – po 3 eurá
  7. Miroslav Šuňavec, Petr Štefek, Milan Kandrik a Peter Bohuš – po 2 eurá
  8. Ivan Filadelfi a Jozef Kováčik – po 1 eure

 

Kategória DOMÁCI

 

Krížovky:

  1.  Zuzana Hricková – 4
  2. Rozália Čahojová – 13
  3. Alica Niková – 121
  4. Soňa Niková – 159

 

Osemsmerovka a hádanky:

  1. Zuzana Hricková
  2. Rozália Čahojová 
  3. Alica Niková
  4. Soňa Niková

 

 

S P O N Z O R I

Obec Svinná

Slovenský zväz hádankárov a krížovkárov

REAL – BAU, s. r. o. – Ing. Ľubomír Kopecký

Pekáreň „INOVEC“ – Marcela Kopecká

Piváreň „ŠTÁTNA“

 „AUTO MIXSERVIS“ – Ján Čižmarovič

„PROFIL“ – Ľubomír Guňovský

Ing. Jozef  Páleník

Pestovateľská pálenica Svinná –  Ivan Rešetka

„K & F“, s. r. o. – Svinná

„Mäsiarstvo“ Svinná – Roman Borik

 „Kaderníctvo Renata“ – Svinná

„Zmrzlina“ Miroslav Koršo - Svinná

„KONZUM“ – Gabika Judínyová

GGG, s. r. o.  – Štefan Guňovský

+ nemenovaní sponzori

 

 


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka